سرند میکرونیزه

سرند میکرونیزه از آسیاب کردن سنگ های صنعتی که در صنایع رنگ سازی، لاستیک، آرایشی و بهداشتی و دارویی، مواد غذایی، کشاورزی، ساختمانی و … استفاده می گردد پودری بدست می آید که به نام سرند میکرونیزه شناخته می شود .

برای اندازه گیری این پودر از واحد میکرون (در حدود یک هزارم میلیمتر) استفاده می گردد به همین دلیل به سرند میکرونیزه شناخته می شود.

دانه بندی پودر میکرونیزه بطور معمول زیر ۲۰ میکرون محسوب می شود.

کیفیت پودر میکرونیزه در مرحله اول به سنگی که آسیاب شده و در مرحله بعدی به اندازه دانه بندی که شامل می شود بستگی دارد که این اندازه دانه بندی بر اساس میکرون در صنایع مختلف متفاوت می باشد .

کیفیت سرند میکرونیزه با شاخص مش به انگلیسی Mesh Scaleشناخته می گردد.

به اندازه ذرات سرند ، مش گفته می شود در یک کیلوگرم سرند میکرونیزه ذرات پودر دانه بندی های متفاوتی دارد مثلا ۷۰۰ گرم دانه های با ۵ میکرون و ۳۰۰ گرم باقی مانده دانه های بالای ۵ میکرون دارا می باشد.

برای تولید پودر میکرونیزه نیاز به آسیاب های میکرونیزه می باشد نوع آسیاب و تکنولوژی ساخت آسیاب برای تولید پودرهای مختلف با کیفیت های مختلف متفاوت می باشد.

نوع آسیاب های میکرونیزه در صنایع مختلف کاربردهای متفاوتی دارد که به برخی از این آسیاب ها را توضیح میدیم:

انواع آسیاب های میکرونیزه

آسیاب جت میل به انگلیسی JetMill می باشد.

این آسیاب میکرونیزه به دلیل نوع و تکنولوژی ساخت برای پودرها حساس به آلودگی مثل پودرهای دارویی و پودرهای غذایی بسیار پر کاربرد می باشد.

برای تولید سرند میکرونیزه  از آسیاب جت میل  انرژی هوای فشرده استفاده می کند.

آسیاب ریموند به انگلیسی Raymond Milگفته می شود.

با قرارگیری بین غلطک و رینگ آسیاب ، درآسیاب ریموند مواد بر اثر اعمال نیرو توسط فنرها خرد شده این نوع آسیاب میکرونیزه در صنایع معدنی، متالوژی و شیمیایی کاربرد فراوانی را شامل می شود.

گروه صنعتی الماس سنگ شکن با ارائه بهترین مشاور در این زمینه در خدمت شما می باشد راه های ارتباطی ما در صفحه ارتباط با ما به اشتراک گذاشته شده است یا اینکه شما می توانید یا شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.

شماره های تماس

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر