طراحی خطوط خردایش و دانه بندی:

مرحله اول و مهم ترین مرحله در معادن که بین همه آن ها مشترک است مبحث خردایش و دانه بندی مواد معدنی می باشد. نحوه کار به این صورت است که برای آزادسازی کانی با ارزش از گانگ باید عملیات پرعیارسازی اتفاق بیفتد. پس به طور کلی می توان گفت چند مورد از با اهمیت ترین موارد در معادن این گونه هستند : انتخاب ماشین آلات و ظرفیت و توان هریک از آن هاو هم چنین طراحی خطوط خردایش و دانه بندی

سنگ های منتقل شده به کارخانه در مرحله خردایش شامل دو قسمت هستند : سنگ شکنی خشک و آسیا کنی مواد به صورت تر

شکستن سنگ ها هم خود به سه بخش دسته بندی می شود: سایش ، شکاف پذیری و خرد شدن . البته در سیستم خردایش با ترکیبی ار این سه بخش مواجه هستیم.

برای دستیابی به محصولی با دانه بندی مناسب ، یکنواخت و مقدار نرمه کم ، مصرف انرژی کم و اصطحلاک پایین در دستگاه ها نکات مهمی وجود دارد که دو بخش تئوری و عملی و میدانی را شامل می شود.

خردایش:

درمبحث خردایش و دانه بندی رابطه بین انرژی ورودی و اندازه ذرات تولید شده قابل بررسی است.

در عملیات خردایش یکی از مشکلات اصلی تلف شدن انرژی می باشد . برای مثال در سنگ های آسیای گلوله ای کمتر از یک درصد انرژی مصرف شده برای کاهش ابعاد ذرات استفده می شود.

بیشترین بخش از انرژی مصرفی صرف موارد ذیل میشود:
  • انرژی مکانیکی تبدیل شده به حرارت ، ارتعاش
  • اصطکاک بین قطعات جسم

در اکثر تجهیزات مورد نیاز خردایش ، نیروی لازم برای خرد کردن مواد با فشار اعمال می شود مثل نیروهای برشی و کششی و شکستن جسم که عمدتا تحت تاثیر این نیروها انجام میشوند.

طراحی خطوط خردایش و دانه بندی ممکن است در سنگ‌های مادر کریستالی قبلی رخ دهد. هنگامی که تنش از قدرت شکسته شدن  بیشتر باشد ، سنگ در اثرفشار بیش از حد دچار گسیختگی شده و تسلیم می شود. تنش به طور کلی در همه جهات یکسان نیست.

برخی از کاتالاستیت ها از سنگ های اصلی آذرین مانند گرانیت به دست می آیند. در اینها، رگه هایی از سنگ های نیمه تخریب شده در اطراف صخره های دست نخورده می چرخند.بیشتر کاتالاستیت ها از سنگ های رسوبی مانند سنگ های آهکی و دولومیت ها به دست می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر