ماسه ساز دوطرفه

ماسه ساز دوطرفه 

دستگاه ماسه ساز دو طرفه برای خرد کردن سنگ های کوهی و سنگ های نرم مناسب است . سایز مناسب برای ورودی این دستگاه بین صفر تا 150 میلیمتر می باشد. و سایز محصول خروجی دستگاه ماسه ساز دو طرفه بین صفر تا 8 میلیمتر می باشد . میزان بار مفید دستگاه ماسه ساز دوطرفه 60 تن در ساعت می باشد . این نوع ماسه ساز عملکرد مشابهی با کوبیت دارد ، با این تفاوت که در هر دو طرف لنگرهایی دارد و فاصله روتورها با پروانه ها کوچکتر است که باعث افزایش ضربه و افزایش مقدار ماسه می شود.

تفاوت ماسه ساز دو طرفه با دیگر دستگاه های ماسه ساز ( مانند هیدروکن ماسه ساز که از منتل 2 و کانکیو 2 یا 4 و 2 استفاده می کنن ) تولید بسیار بیشتر است . به صورتی که دستگاه ماسه ساز دو طرفه همانگونه که در بالا ذکر شد در هر ساعت 60 تن بار خروجی می دهد در صورتی که دیگر دستگاه های ماسه سار 20 تا 25 تن بار تحویل می دهند و تفاوت دیگر در اندازه بار ورودی می باشد. در سایر دستگاه ها مانند هیدروکن حداکثر اندازه بار ورودی 7 سانتیمتر می باشد در صورتی که بار ورودی دستگاه ماسه ساز دو طرفه حداکثر تا 15 سانتیمتر می باشد .

یکی از محاسن قابل توجه دستگاه ماسه ساز دوطرفه نصب به سایر ماسه سازها این است که شما نمی توانید بار خیس به دیگر دستگاه های ماسه ساز وارد کنید این کار باعث خفه شدن دستگاه یا بریدن شفت دستگاه می شود، در صورتی که شما در دستگاه ماسه ساز دوطرفه این محدودیت را ندارید.

این نوع ماسه ساز عملکرد مشابهی با کوبیت دارد ، با این تفاوت که در هر دو طرف لنگرهایی دارد و فاصله روتورها با پروانه ها کوچکتر است که باعث افزایش ضربه و افزایش مقدار ماسه می شود.

 

ماسه ساز دوطرفه

ماسه ساز دو طرفه

کاربرد ماسه ساز دوطرفه

کارآیی ماسه ساز دوطرفه بیشتر برای خرد کردن مصالح شن و ماسه کوهی یا رودخانه و دیگر کانی های نرم مانند آهک، دولومیت، گچ و… کاربرد دارد و محصول خروجی این دستگاه ۰ تا 8 میلیتر میباشد که بیشتر این محصول در صنایع بتن و کارخانه آسفالت و راه سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

و کارایی دیگر این دستگاه در معادن کوهی چشمگیر تر است.

قیمت ماسه ساز دو طرفه در معادن

قیمت ماسه ساز دوطرفه نیز براساس تعداد چکش ها و نوع متریال بدنه و ریخته گری قطعات مشخص می شود که بهتر است از نظر کارآیی بهتر و بهینه از نوع قطعات درجه یک استفاده شود.

مشخصات فنی ماسه ساز دوطرفه

 • دارای سه درب جانبی جهت نگهداری و سرویس آسان
 • شفت و محور مقاوم با قابلیت ضربه پذیری بالا
 • دارای لاینرهای چند وجهی مشابه
 • چکش های ساخته شده از فولاد ضد فرسایش

مزایای ماسه ساز دو طرفه

چکش ها در سه شیار شیار با شش لبه برای شش دور قابل تعویض هستند و تا 80٪ استفاده می شود. این دستگاه با وجود تعداد زیاد سطوح ضربه ای در سرعت های بالا از قدرت خوردگی بالایی برخوردار است.

 • دستگاه مجهز به پیچ تنظیم کننده برای تنظیم درجه بار خروجی است.
 • این دستگاه به دلیل اینرسی یا لختی نسبتاً زیاد روتور پیشرانی کمتری دارد.
 • چکش های این دستگاه در مدت زمان کوتاهی تعویض می شوند.
 • مواد مصرفی فراوان است و قیمت مناسبی دارد.
 • این دستگاه برای خرد کردن سنگ های سخت مناسب است.
 • ‏قطعات مصرفی این تجهیز به سهولت یافت می شود.

ویژگی ماسه ساز دو طرفه

 • تولید فیلر بیشتر نسبت به انواع ماسه ساز ها.
 • تناژ تولیدی بیشتر نسبت به دیگر ماسه ساز ها.
 • بهره گیری از ظرفیت کامل چکش ها.
 • تاییدیه کنترل کیفی بدون کوچکترین خطا با تلرانس ابعادی و دینامیکی کم.

مکانیزم عملکرد این دستگاه

ماسه ساز دو طرفه از یک روتور متشکل از چکش و خشاب و روپوش می باشد با سرعت ۹۸۰ دور در دقیقه دوران می کند و پس از ورود مصالح به داخل این دستگاه و برخورد با روتور و چکش و پرتاب مصالح به دیواره ها و برخورد با سندان عملیات خردشدن سنگدانه ها و ریز شدن صورت می پذیرد و نحوه خروجی بار نیز به وسیله رگلاژ سندان ها قابل تنظیم می باشد.

قطعات تشکیل دهنده این دستگاه عبارتند از بدنه اصلی ، بغل بند ، روتور ، چکش ، جا سندانی ، سندان ، الکتروموتور ، شفت و بلبرینگ می باشد و قطعاتی که در معرض سایش قرار می گیرند چکش و سندان ها و روپوش هستند که بعد از مدتی کارکرد باید تعویض گردند تا بدنه اصلی آسیب نبیند .بر روی جداره داخلی این دستگاه تعدادی سپر آجدار از آلیاژهای ضد سایش نصب شده است که نقش مانع را ایفا می کنند و قطعات بار ورودی بر اثر برخورد با آنها خرد می شود ، سرعت حرکت پره ها ۱۵ تا ۵۰ متر در ثانیه است.در سنگ شکن های ضربه ای دانه بندی بارخروجی به راحتی توسط سیستم رگلاژ سنگ شکن قابل تنظیم است. همچنین این سنگ شکن ها در دو تیپ هیدرولیکی (جک دار) و ساده و در مدل های یکطرفه و در ظرفیت های 80 ، 100 ، 120 ، 180 ، 240 تا 300 تن در ساعت ساخته می شوند.

دستگاه ماسه‌ساز دو طرفه با داشتن دو سندان در دو طرف، میزان ماسه تولیدی را به میزان زیادی افزایش می دهد. شفت دستگاه ماسه ساز دو طرفه همانند انواع کوبیت حول محور افقی در چرخش است. دستگاه ماسه ساز دو طرفه در معادنی که نیاز به تولید ماسه‌ 0-6 بالاتری دارند، کاربرد بسیاری دارد. سندان‌های ماسه‌ساز دو طرفه به صورت یکپارچه و ریخته گری هستند.

 

ماسه ساز دو طرفه

ماسه ساز دو طرفه

پایین آوردن استهلاک ماسه ساز

برای پایین آوردن استهلاک در روتور و چکش و بغل بند های ماسه ساز دو طرفه می توان از ورق های ضد سایش هاردوکس سوئدی با گرید ۴۵۰ استفاده نمود تا سایش و خوردگی قطعات تا پنج برابر بیشتر کارا آیی داشته باشد. برای سنگدانه های با سختی بالا استفاده از این ورق ها در این دستگاه پیشنهاد می گردد تا مدت زمان تعویض و هزینه های بالای ناشی از تعمیرات کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر