فیدر چیست؟

فیدر به معنی تغذیه کننده می باشد . از این دستگاه که از جمله لوازم سنگ شکن محسوب می شود، جهت باردهی و تغذیه دستگاه هایی همچون سنگ شکن فکی ، سنگ شکن چکشی ،مخلوط کن ها ، پرس ها و غیره استفاده می گردد.

فیدر ها انواع مختلفی دارند که از جمله آن می توان به نمونه ویبره ای، گریزلی، شاطونی، کوهی و زنجیری آن اشاره کرد.

کاربرد فیدر چیست؟

کاربرد این دستگاه در شروع و یا طی تولید بسیار حائز اهمیت می باشد به طوری که در صورت عدم وجود آن یا کار به کندی پیش می رود و یا اصلا امکان تولید وجود ندارد.

هنگامی که ظرفیت تولید از حدی در حدود 10 تن در ساعت بیش تر رود هیچ نیروی انسانی قادر نخواهد بود بار مناسب را به دستگاه برساند. در این صورت یا باید به طور مستمر از لودر استفاده نمود که هزینه های آن بسیار گزاف است یا با هزینه ای بسیار اندک از فیدر استفاده کرد.

نحوه عملکرد این دستگاه به چه صورت است؟

این نوع تجهیزات به منظور انتقال مواد و تغذیه دستگاه ها در کارخانجات بکار گرفته می شوند. فیدر های لرزشی با انواع ویبراتورهای موتوری و مغناطیسی در ابعاد و ظرفیت های مختلف قابل تولید می باشد .

مزایا :

از مزایای این دستگاه می توان گفت که انتقال مواد به صورت خطی انجام می شود. راندمان کار با کمک این دستگاه افزایش پیدا می کند. این دستگاه با ویژگی ساختار مستحکم و مهندسی شده، عمر طولانی دارند.

میزان باردهی در این دستگاه ها قابل تنظیم است. در فیدر از ویبراتورهای مغناطیسی و الکتریکی ساخت اروپا استفاده شده است.

کاربرد های این دستگاه:

از فیدر می توان در صنایعی مانند معادن سیمان، کارگاه و کارخانه های سنگ شکن استفاده کرد. همچنین در صنایعی از جمله فولاد، مس، آلومینیوم، صنایع غذایی، دارویی، عملیات بازیافت، کاشی و سرامیک، شیشه و سیلیس، صنعت ریخته گری، کود آلی، چوب و نئوپان، پتروشیمی، گچ و آهک نیز از این دستگاه استفاده می شود.

چه مدل فیدری انتخاب کنیم؟

کارشناسان الماس سنگ شکن در خدمت شما هستند تا شما را در خرید بهتر کمک کنند. عوامل مختلفی در انتخاب فیدر دخیل هستند که از جمله آن اندازه و سایز خوراک، دانسیته انتقال خوراک، ظرفیت انتقال خوراک، میزان رطوبت، فضا و جا نمایی را می توان نام برد.

 

فیدر

 

فیدر

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر