ماسه ساز خرگوشی

دستگاه ماسه ساز خرگوشی

ماسه ساز خرگوشی ، از یک شفت عمودی برخوردار است. سنگ‌هایی در فضای داخلی سنگ شکن خرگوشی چکش‌هایی در هنگام برخورد با این چکش‌ها و جداره داخلی خرد شده وجود دارد و خروجی دستگاه  زیر 15 میلی‌متر است و برای سنگ‌هایی با ابعاد بین 0 تا 6 میلی‌متر استفاده می شود . ماسه ساز در هر ساعت بین 15 الی 20 تن شن و ماسه تولید می نماید.

دومین فرایند سنگ شکن ماسه ساز خرگوشی محسوب می شود، سنگ‌هایی با اندازه حدود ۴۰ میلی متری وارد می کند و در انتها با ابعاد پایین‌تر از ۰.۶ میلی متر خارج می‌شوند. عملیات خردایش توسط همین سنگ‌ها امان پذیر می باشد و هیچ ابزار و دیواره دیگری مشابه سنگ شکن‌های ثانویه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

دستگاه خرگوشی دارای راندمان پایینی نسبت به دیگر سنگ شکن ها را شامل می شود و بیشتر در مصالح و کانیهای نرم و تاسیسات شن و ماسه از آن استفاده می شود.

کاربرد ماسه ساز خرگوشی

ماسه ساز خرگوشی بیشتر در معادن شن و ماسه با خردایش سنگدانه های نهایی و تولید ماسه شکسته استفاده میشود و نحوه عملکرد دستگاه ماسه ساز  به این صورت میباشد که محوری به صورت عمودی توسط الکتروموتور با سرعت ۱۴۰۰ دور دوران را دارد و سنگها با شدت بسیار بالایی به چکش برخورد و عملیات خردایش صورت می گیرد.

نحوه عملکرد ماسه ساز

ماسه ساز خرگوشی ۲۰ و ۳۰ تن در ساعت ظرفیت ورودی را شامل می شود و دستگاه دارای سه درب جانبی است و ۸۰-۸۵% خروجی آن را ماسه 0.6 میلی متر تشکیل می دهد؛ دانه تولید شده ماسه تیز و شکسته می باشد و با باز کردن آنها، تمامی قطعات داخلی در دسترس قرار خواهد گرفت و در نهایت تعویض آنها به سادگی امکان پذیر خواهد بود . روتوری بر روی شفت این ماسه سازها قرار گرفته که بر روی آن فضاهایی برای قرار گرفتن چکش های سنگ شکن در نظر گرفته شده است و سنگ ها بر اثر برخورد با این چکش ها و پرتاپ به سمت بدن داخلی خورد می شوند.

ماسه ساز خرگوشی

ماسه ساز خرگوشی

نکات سنگ شکن ماسه ساز خرگوشی

ماسه ساز خرگوشی دارای مزیت های مهم و ویژگی های خاصی است که برخی از آن عبارتند از:

 1. با ساختاری که دارد به دلیل قرارگیری بعد از سنگ شکن فکی، ، فرآیند تولید ماسه را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.
 2. ماسه تولیدی در این مدل ماسه ساز یکدست و مکعبی شکل می باشد.
 3. قابلیت تولید محصول در تناژ بالا.
 4. به دلیل طراحی مناسب در این نوع هم سنگ ها به بهترین شکل خرد می شوند و هم از قاب و روتور محافظت می شود.
 5. به وسیله درهای تعبیه شده در آن، دسترسی به روتور و سایر اجزا برای تعمیرات بسیار ساده می باشد.

دستگاه ماسه سازخرگوشی

دستگاه ماسه ساز خرگوشی، یکی از انواع ماسه ساز محسوب می شود که دارای یک شفت عمودیست که با دوران افقی حول محور عمودی شفت عمل خردایش صورت پذیر است. به این صورت که روی روتور چکش هایی قرار دارد که با سرعت مشخصی در حال چرخش می باشد. در حول محور دیواره ی ماسه ساز نیز سندان هایی جای گذاری شده تا با برخورد بار به این سندان ها ، سنگدانه را به ریز دانه تبدیل می نماید. عملکرد این دستگاه شبیه دستگاه راک اند راک می باشد ، یعنی به صورت سانتریفیوژی عمل می کند.با این تفاوت که در نوع خرگوشی سندان ها نقش اصلی را شامل شده ولی در این دستگاه ظرفیت تولید نسبتا پایین تر است اما میزان پودر کردن سنگدانه ها بالاتر می باشد. محدودیت خوراک برای این دستگاه نهایتا تا چهار سانتی متر محسوب شده است.

ویژگی ماسه ساز خرگوشی

 1. تعویض قطعات در حداقل زمان ممکن
 2. عملکرد بدون لرزش دستگاه با استفاده از ضربه گیرهای مخصوص
 3. استقرار و نصب راحت دستگاه ماسه ساز امکان پذیر است
 4. دارای سه درب جانبی جهت سرویس آسان است
 5. چکش های ساخته شده از فولاد منگنز دار را شامل می شود
 6. قیف خروجی ضد سایش دارد.

برای مطلع شدن از قیمت دستگاه میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر