ماسه شوی

دستگاه ماسه شور

برای تولید بتن، آسفالت و یا حتی ملات باید از شن و ماسه‌هایی به کار گرفت که در آن هیچ‌ گونه خاک و ریزدانه‌ نباشد که در واقع باید این دو محصول کاملاً شسته باشند. در صورتی که شن یا ماسه‌های مورد استفاده دارای موادهای نام‌ برده باشند، به هیچ عنوان نمی‌توان بر مستحکم بودن  بتن‌ ها و دیگر محصولات تهیه شده اطمینان حاصل پیدا کرد. برای آنکه شن و ماسه‌های استخراج شده با کیفیت خوبی استفاده شوند، باید چه کاری  صورت بگیرد؟ در این‌ گونه موارد باید از دستگاه‌هایی معروف به ماسه شور استفاده نمود. این‌ دستگاه‌ها انواع مختلفی دارند که میتوانند مواد اضافی را از شن ها پاک کند و محصولی با کیفیت به شما تحویل دهد.

مزایا و ویژگی ها:

مجهز به دو موتور لرزاننده قابلیت تنظیم را دارا می باشد.
تولید ماسه شسته آماده بارگیری در لحظه

پوشش پلیمری موجود در کلیه سطوح در معرض سایش، مانند جداره های داخلی، سیکلونها قرار گرفته است.
آب گل آلود موجود در دستگاه فاقد از سنگ ریزه، آماده ارسال به تیکنر و بازیافت ۹۰ درصدی آب پاکیزه می باشد

ماسه شور ها به دو صورت دورانی وحلزونی دسته بندی می شوند.

انواع مختلف دستگاه ماسه شور :

دستگاه ماسه شور دورانی:

سرعت کم چرخ دوار و حوضچه بزرگ و بالا بودن ارتفاع خروجی آب گل آلود موجب ته نشینی فیلر ماسه می گردد برای خطوط تولید با ظرفیت بالا بسیار  مناسب می باشد.

دستگاه ماسه شور حلزونی:

 این دستگاه محصولات  پس از وارد شدن به دستگاه به همراه آب درحین چرخش دستگاه همه گل و لای و آلودگی ها تفکیک می گردد و سپس آب از مـحصول نهایی دستـگاه خـارج شـده و از کانال خروجی به بیرون میریزد، میزان تولید ماسه شسته شده توسط این دستگاه به طور تقریبی ۶۰ تن در ساعت می باشد. استفاده از شن و ماسه تمیز یعنی فاقد خاک و ریزدانه های سست در ساخت بتن ، ملات ، آسفالت  دارای اهمیت ویژه برخوردار است  به دلیل این که اگر شن و ماسه عاری از مواد فوق نباشد مواد ساخته شده از آن نیز مستحکم نخواهد بود. ماسه شوی های حلزونی (مارپیچی) به دلیل اینکه شن و ماسه تولید شده به همراه ناخالصی ها را درون مخزن آب خود ریخته اند و بر اثر تماس مستقیم با مارپیچ خود و تلاطمی که در آب ایجاد می شود ریز دانه ها و خاک های سست را از شن جدا کرده و محصول عاری از ناخالصی را تولید می کنند.

شن و ماسه را از ناخالصی ها تفکیک می کند. در واقع این دستگاه با استفاده از مارپیچ های خود، باعث جداسازی ناخالصی ذرات می شود.با در نظرگرفتن اینکه دستگاه تک حلزونی ماسه شور دارای پره‌های حلزونی می باشند، تمامی موادهای درون محفظه به سمت دریچه خروجی هدایت می شود و بعد از آنکه تمامی ناخالصی‌ها  گرفته شد، از دستگاه بیرون انداخته می شود.این دستگاه  دارای یک محفظه برای تمیز کردن شن و ماسه است و مواد با آب در این محفظه تجزیه می شود.

دستگاه دو حلزونی هم هم مانند بقیه دستگاه ها می باشند که در عملکرد و کارایی آن تفاوت چندانی با نوع تک حلزونی ندارد. اگر شن و ماسه‌های خارج شده شامل ضایعات و موادهای اضافی بیش از اندازه‌ باشند، برای آنکه کار تمیز کردن شن و ماسه راحت‌تر صورت بگیرد، از دستگاه ماسه شور دو حلزونی استفاده می شود.

از دیگر دستگاه های ماسه شور می توان به دستگاه پاکتی دو محور اشاره کرد که نام دیگر آن ماسه های بادی است که کاربرد آن ها در شستشو و تمیز کردن است .از  دیگر ویژگی‌های این دستگاه، دارا بودن دو ورودی و سه خروجی آب می باشد که همین امر باعث می شود که در مصرف آب تاحد زیادی صرفه‌ جویی  انجام گیرد. از این دستگاه در خط تولیدهای حرفه‌ای استفاده می گردد که قدرت آن بالغ بر 79 تن بر ساعت می باشد. همچنین با به کار بردن این نوع دستگاه، خروجی ماسه‌های با کیفیتی خواهیم داشت که این دستگاه از برتری خاصی نسبت به دو دستگاه دیگر ماسه شور برخوردار است.

 

 

ماسه شوی پاکتی

ماسه شوی پاکتی

سایر دستگاه ها:

  • سنگ شکن فکی
  • سنگ شکن ماسه ساز
  • سنگ شکن کوبیت
  • سنگ شکن کوبیت HS
  • سنگ شکن هیدروکن

مزایای دستگاه حلزونی

  • زمان کوتاهتر با طراحی مدولار
  • زمان راه اندازی سریع
  • انواع های مختلف ماژول های شستشو متناسب با کاربرد شما
  • بازیافت خود تخلیه ، خوردگی را کاهش داده و اطمینان حاصل می کند که واحد همیشه آماده است تا پس از خاموش شدن دستگاه با خیال راحت کاررا به اتمام برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر