خط تولید شن و ماسه

خط تولید شن و ماسه

خط تولید شن و ماسه شرکت الماس سنگ شکن نگاه کلی براهمیت شن و ماسه شن وماسه یک ماده ساختمانی بسیارمهم است. این یک سنگدانه خوب است که یا طبیعی است و یا به صورت سنگ های خرد شده و شن و ماسه خرد شده است. از ماسه ریزترو ازسیلت درشت تراست. شن و ماسه ماده اولیه اولیه ای است که در صنایع ساختمانی مورد استفاده قرارمی گیرد این سنگدانه خوب است که اندازه ذرات آن بین 150 میکرون تا 4.75 میلی متراست. باید تمیز و درجه بندی خوبی داشته باشد ( تمام ذراتی که تقریباً اندازه یکسانی دارند.) کنکار، سنگدانه های ریز باید با دوام و عاری از ذرات ریز و ذرات مضر مانند گرد و غبار ذرات نرم و پوسته پوسته شیل باشند. سنگدانه های ریز نیز باید فاقد مواد قلیایی ونمک باشند.

ماسه نباید بیش از8 درصد لجن داشته باشد (اندازه ذرات کوچک تر از 150 میکرون) ، و باید توسط (آزمایش میدان محتوای سیلت) تعیین شود شن و ماسه طبیعی یا مصنوعی؟ می تواند بر خصوصیات بتن تازه ، چه ماسه تولیدی و چه طبیعی ، انتخاب سنگدانه ریز قابلیت پمپاژوقابلیت پایان پذیری تأثیر بگذارد ، مخلوط مانند کارایی شن و ماسه طبیعی شکل ایده آلی برای استفاده به عنوان سنگدانه ریز در بتن دارد. ذرات شن و ماسه طبیعی کاملا گرد هستند ومعمولاً تقریباً کروی هستند. ذرات کروی درصد حفره های داخل مخلوط بتن را کاهش می دهند بنابراین برای پر کردن این حفره ها به خمیر اضافی نیاز نیست. شن های طبیعی خوش فرم برای کارایی مخلوط ها ایده آل هستند. شن و ماسه طبیعی برای افزایش کارایی مخلوط به آب بیشتری احتیاج ندارد بنابراین مقدار آب دفع شده در بتن افزایش نمی یابد.

شن و ماسه تولیدی یا سنگدانه ریز تولید شده  از خط تولید شن و ماسه (با کاهش قطعات بزرگتر از MFA) سنگدانه به ذرات دانه ای به اندازه شن تولید می شود .ماسه های تولیدی معمولاً در مخلوط هایی در مناطقی که شن طبیعی در دسترس نیست یا مقرون به صرفه نیست مورد استفاده قرار می گیرند تا در مکان مورد نیاز حمل شوند .به دلیل فرآیند خرد MFA ، کردن بیشتر زاویه دار و پوسته پوسته می شود. ذرات بسیار زاویه دار تمایل دارند محتوای خمیر بتن را افزایش دهند زیرا برای ذرات با گوشه های تیز روغن کاری اضافی لازم است. شکل کروی ماسه طبیعی در یک مخلوط بتن ایده آل است تا بهترین ، به طور کلی کار و پایان سطح فراهم کند ، مواد را برای پمپاژ روند تولید شن و ماسه مواد سنگی خرد شده ، مواد سنگی در سنگ شکن فکی خرد می شوند .

در مرحله دوم توسط دستگاه نوار نقاله تسمه ای برای خردایش بیشتربه دستگاه سنگ شکن ضربه مواد سنگی توسط صفحه ارتعاش به دو قسمت ، ای منتقل می شوند .در مرحله سوم جدا شده و یک قسمت که اندازه آن برای دستگاه شن و ماسه مناسب است به دستگاه شن ساز منتقل می شود و قسمت دیگر سنگ به سنگ شکن ضربه منتقل می شود. به ماسه ، برخی از قسمتهای قبلی سنگ که در دستگاه شن و ماسه خرد می شوند مورد نیاز تبدیل می شوند و توسط ماشین شستشوی شن شسته می شوند (این مرحله و بقیه مواد سنگی برای خرد شدن مجدداً به سنگ ، ) انتخابی بوده و اجباری نیست شکن ضربه منتقل می شوند .

ویژگی های یک خط تولید شن و ماسه خوب هزینه، یک خط تولید شن و ماسه خوب دارای ویژگی هایی از جمله اتوماسیون بالا نگهداری، تولید زیاد ، مصرف انرژی کم ، نسبت خرد شدن زیاد ، های عملیاتی کم درجه بندی مناسب و ماسه ، دانه بندی یکنواخت و شکل خوب محصولات ، مناسب تولید شده مطابق با استاندارد ملی شن و ماسه ساختمانی می باشد.

ویژگی ها و مزایای خط تولید شن و ماسه عبارتند از:

الف. درجه بالایی از اتوماسیون ؛

ب. هزینه بهره برداری کم با سرعت بالای خرد کردن ؛

ج. ظرفیت بالا با آلودگی کم ؛

د. نگهداری آسان ؛

سنجش کیفیت شن و ماسه

1. نمونه ماسه ها را با کف دست خیس بمالید. شن و ماسه خوب و تمیز به دست نمی چسبد ، در حالی که شن و ماسه با خاک رس می چسبد و باعث تغییر رنگ کف دست می شود. چنین شن و ماسه ای حاوی ذرات رس و سیلت است. شما باید آن را از نظر “محتوای سیلت” در سایت آزمایش کنید.

  1. یک لیوان آب برداشته و مقداری ماسه اضافه کرده و مخلوط را هم بزنید. حالا اجازه دهید مخلوط جا بیفتد و بعد از یک ساعت آن را مشاهده کنید. شن و ماسه تمیز بلافاصله ته نشین می شود اما اگر لایه بالایی از گل و لای را تشکیل دهد. ، شن شامل ذرات گل و لای است. ضخامت لایه سیلت نباید 8٪ از ضخامت لایه ماسه بیشتر شود. اگر بیش از 8٪ باشد ، شن و ماسه باید با آب زلال شسته شود. قطر شیشه باید در طول ارتفاع یکنواخت باشد.
  2. برای یافتن ناخالصی های آلی در شن و ماسه ، باید روش فوق را تکرار کنید. و سودای سوزاننده (نمک) را در لیوان آب اضافه کنید. اگر رنگ آب به قهوه ای تغییر کند ، باید برخی از ناخالصی های آلی وجود داشته باشد. از چنین شن و ماسه ای نباید استفاده شود.
  3. اندازه ذرات و وضوح شن (سنگدانه های ریز) با تجسم بررسی می شود. شن و ماسه باید عاری از ناخالصی های آلی (مانند پوسته ، زونا و سایر ناخالصی ها) باشد. یا در محدوده هایی باشد که با تجسم به راحتی قابل شناسایی باشد.
  4. موارد فوق در واقع آزمونهای میدانی است. برای تأیید آن ، آزمایشات آزمایشگاهی خاصی مانند Fineness Modulus. و Silt Content by Weight وجود دارد که انجام آنها نیز لازم است. چنین آزمایشات آزمایشگاهی برای پروژه های بزرگ توصیه می شود.
تولید شن و ماسه

تولید شن و ماسه

ویژگی های منحصر خط تولید شن و ماسه در شرکت الماس سنگ شکن :

در شرکت الماس سنگ شکن ، شن و ماسه تولیدی مطابق با استاندارد ملی شن و ماسه ساختمان است همچنین مثلثی مکعبی و درجه بندی مناسب شن است. پیکربندی تجهیزات خط تولید شن و ماسه عمدتا بر اساس نیاز مشتری در ابعاد شن و متوسط  ، ظرفیت و هدف شن است.شرکت ما خدمات پیش فروش ، ماسه تمام شده پس از فروش را برای مشتریان ارائه می دهد تمام تلاش ما این است تا منطقی ترین و اقتصادی ترین نمودار جریان را برای شما طراحی کنیم همانطور که می دانیم کارایی فرآیند تولید در خط تولید ماسه بر بهره وری خط تولید شن و ماسه تأثیر می گذارد ، شرکت ما عمدتا ارائه دهنده راه حل های اساسی فرایند در خط تولید شن و ماسه می باشد که کلیه مراحل از تولید شن و ماسه تا سنجش کیفیت آن را پوشش می دهد برای کسب اطلاعات دقیق تر و لیست قیمت ها با ما در تماس باشید.

عملکرد خط تولید شن و ماسه

خط تولید شن و ماسه با درجه بالایی از اتوماسیون، هزینه در حال اجرا کم، نرخ خرد شدن بالا، صرفه جویی در انرژی، خروجی زیاد، آلودگی کم و تعمیر و نگهداری ساده مشخص می شود. شن و ماسه تولید شده مطابق با استاندارد ملی ماسه ساختمانی، یکنواختی اندازه دانه محصول، شکل دانه و درجه بندی مناسب است.

پیکربندی تجهیزات خط تولید شن و ماسه ما عمدتا بر اساس مشخصات مشتری برای سنگ و تولید و استفاده از سنگ برای تعیین است، ما پیش فروش، فروش، خدمات کامل پس از فروش را ارائه می دهیم، بر اساس سایت تولید مشتری برای پیکربندی فرآیند، و تلاش برای انجام منطقی ترین کار برای مشتریان، اقتصادی ترین خط تولید.

فرآیند اولیه خط تولید شن و ماسه

سنگ توسط فیدر ارتعاشی به سنگ شکن فکی برای مواد ناهموار شکسته و درشت شکسته شده توسط نوار نقاله به دستگاه شن و ماسه سازی برای خرد کردن بیشتر، خرد کردن مواد برای غربالگری به صفحه ارتعاشی منتقل می شود، موادی که الزامات نهایی را برآورده می کند. اندازه دانه برای تمیز کردن به ماشین لباسشویی شن و ماسه ارسال می شود و تسمه نقاله محصول نهایی پس از تمیز کردن خروجی می شود. ماده ای که به اندازه دانه نهایی نمی رسد از صفحه ارتعاشی برگردانده می شود تا دوباره ماشین کاری شود تا حلقه بسته تشکیل شود. اندازه ذرات تمام شده را می توان با نیازهای کاربران و درجه بندی ترکیب کرد. اگر فرآیند تولید خشک را انتخاب می کنید، می توانید با جداکننده پودر درشت و تجهیزات حذف گرد و غبار مجهز شوید.

تجهیزات لازم برای خط تولید شن و ماسه

در پاراگراف های بالا به صورت خیلی جزیی در مورد بعضی از ابزارها و دستگاه ها برای خط تولید شن و ماسه شرح دادیم. اما در ادامه برای شما به شکل واضح تری در مورد آن توضیح خواهیم داد.

یک سری نکات در مورد خط تولید شن و ماسه وجود دارد که باید در مورد آن دقت کنید. این نکات شامل دستگاه های مورد نیاز و وظایف این ابزار ها می باشد.

دستگاه های مورد نیاز خط تولید شن و ماسه شامل:

  • نوار نقاله
  • سرند
  • سنگ شکن
  • ماسه شور می شوند.

نوار نقاله چیست؟ و چه وظیفه ای دارد؟

همانطور که در متن های فوق گفته شد، یکی از تجهیزات مهم جهت خط تولید شن و ماسه نوار نقاله می باشد. وظیفه این دستگاه این است که شن و ماسه را از یک دستگاه به دستگاه دیگری ببرد.

سرند چیست؟ و چه وظیفه ای دارد؟

سرند هم مانند نوار نقاله جز تجهیزات مهم در بخش خط تولید شن و ماسه می باشد. وظیفه این وسیله این است که محصولات را طبقه بندی کند. محصولاتی همانند: شن، ماسه بادامی، ماسه نخودی و ماسه در طبقه هایی که مربوط به سرند هستند قرار گرفته اند.

سنگ شکن چیست؟ و چه وظیفه ای دارد؟

اگر بخواهیم از مهم ترین دستگاه و تجهیزات مورد نیاز در بخش تولید شن و ماسه حرف بزنیم، قطعا اسم سنگ شکن آورده می شود. اساسی ترین و مهم ترین دستگاه در خط تولید دستگاه سنگ شکن می باشد.

طرز استفاده از سنگ شکن در خط تولید شن و ماسه

اگر قصد دارید مواد اولیه خود را از دل کوه تهیه کنید، سنگ شکن باید در ابتدای خط تولید قرار بگیرد و اگر قصد دارید مواد اولیه خود را از بستر رودخانه ها به دست آورید، دیگر نیازی به این نیست که حنما این دستگاه را در ابتدای خط تولید قرار دهید.

ماسه شور چیست و دلیل ضروریت استفاده از این دستگاه چیست؟

در صورتی که شن و ماسه ها از رودخانه ها تامین شوند، قطعا دارای گل و لای و آلودی می باشد. به همین علت از دستگاه ماسه شور استفاده شود.همانطور که می دانید در صورتی که گل و لای و آلودی در میان شن و ماسه بماند، قطعا مصالح با کیفیتی از آن ها به وجود نمی آید.

در مطالب بالا به صورت کامل در مورد تجهیزات لازم برای تولیدات شن و ماسه صحبت کردیم. البته از یک سری ماشین آلات دیگری هم مانند لودر یا کامیون برای بارگیری شن یا ماسه استفاده می شود.

 

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر